Dom wiejski Poggiacolle

ospodarstwo agroturystyczne Poggiacolle znajduje się w prowincji Sieny, zaledwie 2 km od San Gimignano. Cieszy się przepiękną, panoramiczną lokalizacją pośród zieleni dwóch wzgórz, usytuowanych dokładnie naprzeciw starej, średniowiecznej osady, z której rozciąga się wspaniały widok.
Znajdujemy się w samym centrum Toskanii, kilka kilometrów od Volterra, najwyżej godzinę jazdy samochodem od wszystkich najważniejszych miast sztuki znajdujących się w naszym regionie (Siena, Florencja, Piza, Arezzo, Lucca).

Dom chłopski usytuowany jest w centrum posiadłości Poggiacolle, na którą składają się winnice, gaje oliwne, pastwiska i zachwycające lasy pełne dębów wiecznie zielonych, kasztanów i dębów zwyczajnych. W podobnej scenerii nasi goście będą mogli o zachodzie słońca natknąć się na dziką faunę, typową dla toskańskiej wsi: bażanty, zające, lisy, daniele, sarny i dziki. W ciągu dnia po niebie często krąży myszołów, szczycący się wspaniałą rozpiętością skrzydeł.

Gospodarstwo agroturystyczne Poggiacolle, poza tym iż dzięki swej pozycji jest naturalną oazą, swoim gościom oferuje również liczne udogodnienia, sprawiające że ich pobyt w San Gimignano będzie jeszcze bardzie przyjemny i komfortowy. Jeśli chcecie się Państwo zatrzymać w gospodarstwie agroturystycznym, możecie skorzystać z możliwości wynajmu apartamentów wakacyjnych, wyposażonych w kuchnię i łazienkę lub też z opcji B&B, w komfortowych pokojach z łazienką.

Dom chłopski, przystosowany do przyjmowania gości, otoczony jest rozlegającą się zielenią z krzesełkami, stolikami, leżakami i parasolami.

Ponadto, w Poggiacolle znajduje się również przepiękne gospodarstwo agroturystyczne z basenem w wyjątkowo panoramicznej lokalizacji. Basen umożliwia gościom gospodarstwa zrelaksowanie się z widokiem 360 stopni, pomiędzy antycznymi, średniowiecznymi wieżami a piękną wsią San Gimignano. Basen gospodarstwa agroturystycznego znajduje się w odległości tylko 20 metrów od domu chłopskiego, a jego wymiary to 7 metrów szerokości i 14 długości.

W gospodarstwie agroturystycznym można korzystać z rowerów górskich, grać w ping-ponga. Gospodarstwo oferuje swoim gościom także odpowiednio wyposażone miejsce piknikowe, w lasku oddalonym 500 m od domu chłopskiego.
Wewnątrz posiadłości gospodarstwa agroturystycznego Poggiacolle znajduje się kilka ścieżek do uprawiania trekkingu, połączonych z siecią tak zwanych białych dróg, które prowadzą przez ponad 30 km, wokół całej średniowiecznej osady San Gimignano, w prowincji Sieny.
W okolicach gospodarstwa znajdują się: pola tenisowe (około 1,5 km), pole golfowe (około 15 km), boisko do piłki nożnej (około 2 km).

W gospodarstwie agroturystycznym, właściciel – Stefano – będzie miał przyjemność pozostać do dyspozycji gości, spełniając ich wszelkie prośby i udzielając rad dotyczących jak spędzić czas w San Gimignano oraz głównych atrakcji turystycznych i kulturalnych, które należy zwiedzić w mieście i w okolicznych miejscowościach Toskanii (Monteriggioni, Colle di Val d'Elsa, Chianti, Crete Senesi, Val d'Orcia wymieniając jedynie te najsłynniejsze).

Gospodarstwo agroturystyczne Poggiacolle od zawsze było przyjazne zwierzętom, zatem zwierzęta domowa są mile widziane (psy, koty – zgłoszone przez).

Galeria zdjęć

Lekcje gotowania


Odkryj tradycje toskańskie dzięki naszym klasom gotowania...


Lekcje gotowania

Agriturismo Poggiacolle
Strada di Montauto, 58 53037 San Gimignano (Siena) Toscana Italia

+39 338 594 0118

E-mail

P.I. 00929290526

Cookies & Privacy

© 2024 Agriturismo Poggiacolle - Photos & Design by e-signs.net

Legacy

IT
EN
FR
DE
ES
PL
NL